DA 750 Manyetik Alan Jeneratörü

DA 750 Manyetik Alan Jeneratörü
DA 750 Manyetik Alan Jeneratörü
Parker Research Corporation - Magnetic Test Instuments
DA-750 portatif manyetik inceleme inceleme ünitesi, manyetik partikül incelemesi için yüksek AC çıkışı ya da HWDC alanı sağlar. Alan seçimi uygun alan kablo bağlantılarıyla yapılır. Akım çıkışı, ön panele yerleştirilmiş akım kontrolü kullanımıyla, sıfırdan maksimuma kadar sonsuz değişken değerler gösterir, ayrıca panel metre ile de bu değişim gösterilir.

Teknik Özellikleri

 DA-750 portatif manyetik inceleme inceleme ünitesi, manyetik partikül incelemesi için yüksek AC çıkışı ya da HWDC alanı sağlar. Alan seçimmi uygun alan kablo bağlantılarıyla yapılır. Akım çıkışı, ön panele yerleştirilmiş akım kontrolü kullanımıyla, sıfırdan maksimuma kadar sonsuz değişken değerler gösterir, ayrıca panel metre ile de bu değişim gösterilir. Gerçek akım çıkışı, kablo boyutu ve uzunluğu tarafından belirlenir.

AC manyetik alan, yüzey hata bulgularında ne yüksek hassasiyeti sağlar. Ayrıca AC alanı, testen sonra, manyetikliği yok etmek için kullanılır. Yarım-Dalga DC manyetik alanı bazı, yüzey altı hataların bulunmasını da sağlar. DC alanı, sadece yüzeyde kalmayıp, test alnın enine kesitine doğru nüfuz eder. İsteğe bağlı manyetik etki oluşturma kabloları, dairesel manyetikleştirme için prodlarla donatılabilir. Bu kablolar,düşey mıknatıslama (longitudinal magnetization) oluşturmak için,  parçanın etrafına sarılıp bobin oluşturulur. Manyetikleşmeyi giderme (demagnetization) aynı yöntemle yapılır.

Genel Özellikler
 

Gerilim 230 VAC
Tek faz 50 /60 Hz
Akım 14 A
Çalışma Çevrimi 2 Dakika Açık – 2 Dakika Kapalı
Manyetik Alan AC /DC
Ağırlık 18,1 kg
Boyutlar 438 x 238 x 203 mm
Başlıksız Belge