BASF CHEMETALL GmbH SUPRAMOR WCP712 Beyaz Altlık Konrast Fon Boyası

BASF CHEMETALL GmbH SUPRAMOR WCP712 Beyaz Altlık Konrast Fon Boyası
BASF CHEMETALL GmbH SUPRAMOR WCP712 Beyaz Altlık Konrast Fon Boyası BASF CHEMETALL GmbH SUPRAMOR WCP712 Beyaz Altlık Konrast Fon Boyası BASF CHEMETALL GmbH SUPRAMOR WCP712 Beyaz Altlık Konrast Fon Boyası
BASF Chemetall GmbH - Penetrant ve Manyetik Test Sarf Malzemeleri
WCP 712, çabuk kuruyan, hızlı ve kolay uygulama olanağı sağlayan beyaz altlık kontrast boyadır. ASME B&PV kodu ve EN-ISO 3452-2 standardına göre non-korozif, non-sülfürik ve non-halojeniklir. Koyu renkli malzeme yüzeylerinde homojen beyaz zemin kontrastı sağlayarak testin maksimum verim ile gerçekleşmesi sağlamaktadır. Malzeme yüzeyinde gereksiz refleksiyonlardan arınmış mat bir görüntü oluşturur ve yüzeyde manyetik demir parçacıklarının daha uzun süre hareketli kalmasını sağlayarak çok küçük yüzey kusurlarının da tespit edilmesine sağlamaktadır.

Teknik Özellikleri

Genel Özellikler


•    WCP 712 görünür ışık altında yapılan manyetik parçacık testlerinde kullanılan beyaz altlık fon boyasıdır.

•    Manyetik test öncesinde malzeme yüzeyinin temizlenmesinden sonra, yüzeyin homojen bir şekilde örtülmesi için kullanılmaktadır.

•    Hassas havacılık standartlarının gerektirdiği standartları sağlamaktadır (SAE Aerospace Standarts = SAE Havacılık Standartları )

•    ASME B&PV Buhar Kazanı ve Basınçlı Kaplar Yönetmeliğine uygundur.

•    CEN ISO Code ve EN ISO 9934-2 göre non-korozif, non-sulfirik ve non-halojeniktir.

•    AREVA TLV 9612 01 standardını sağlamaktadır.

•    Koyu renkli çeliklerde mükemmel beyaz  zemin kontrastı sağlamaktadır.
•    Malzeme yüzeyinde gereksiz refleksiyonlardan arınmış mat bir görüntü oluşturur.
•    Yüzeyde manyetik solvent ile uygulanan demir parçacıklarının daha uzun süre hareketli kalmasını sağlayarak çok küçük yüzey kusurlarının da tespit edilmesine yardımcı olur.
•    Yoğunluk: 0.97 g/ml (20°C'de)  
•    Tutuşma  Sıcaklığı: -18°C (kapalı kapta)
•    Viskosite Değeri ( Akışkanlığa karşı gösterdiği direnç ) : 21 mm2/s

 

Kullanma Metodu

Öncelikle uygulama yapılacak yüzey kir, pas, boya ve benzeri maddelerden arındırılarak yüzey süreksizliklerinin ağzını açması sağlanmalıdır. Bu işlem sırasında BASF CHEMETALL ARDROX S76 temizleyici solvent kullanılarak yüzeyin tamamen kuru olmasına özen gösterilmelidir. Tamamen homojen ve ideal bir test yüzeyinin oluşturulabilmesi için BASF CHEMETALL SUPRAMOR WCP 712 yüzeye tatbik edilmeden önce çalkalanmalıdır. Püskürtmenin dışında beyaz altlık fon boyaları yüzeye fırça ile de uygulanabilir fakat oluşturulan zeminin homojenliğinin sağlanması için püskürtme yöntemini öneririz. Malzemeye akım veya prod teknikleri uygularken temas yüzeyinde BASF CHEMETALL SUPRAMOR WCP 712 olmadığından emin olunması gerekmektedir. Aksi taktirde, ürün bir izalatör gibi davranacaktır. Yüzey incelemesi tamamlandığında BASF CHEMETALL ARDROX 9PR5, BASF CHEMETALL ARDROX S80 veya BASF CHEMETALL ARDROX S76 gibi temizleyici solventler kulanılarak yüzeyden uzaklaştırılmalıdır.

 

Malzemelere Etkileri
Öngörülen şekilde uygulandığı takdirde malzeme yüzeyinde herhangi bir etkide bulunmamaktadır.

 
Not : Metalik olmayan yüzeylerdeki uygulamalar için önce uygunluğunun kontrol edilmesi önerilir.

  

 

Başlıksız Belge